- Sosyal Ağlar :
Sesimizi Dünya Alem Duysun!
SesliChat
SİTE DUYURULARI :
  • YORUMLARINIZI BEKLiYORUZ
SOSYAL PAYLASIM :
Engellilerin mest eden dansı

“Biz Biriz Aslında” isimli farkındalık etkinliği kapsamında “Bir Roman’ın Yeniden Doğuşu” ve “ Ben Engelli Değilim” projelerinin tanıtım toplantısı Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleşti.

Proje tanıtım toplantısında konuşan Ataşeher İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; ”Burada iki önemli çalışma var. Bunlardan biri engelli çocuklar diğeri ise Roman çocuklarını ilgilendiren önemli çalışmalardır.

Birbirinden farklı bu iki projeyi öğrencilerimiz ve velilerimizle burada paylaşılacak. Toplum olarak biz biriz. Bir toplumda bir olarak yaşamamız gerekirken yarattığımız suni ayrıştırmalar var.

İşte bu ayrıştırmalara dikkat çekerek farkındalık oluşturarak birliğimizi, biz oluşumuzu pekiştirme çalışmasının gayreti için iki önemli çalışmadır. Bu konuda farkındalık yaratan ciddi çalışmalarımız var.

Devletinde ciddi katkıları var. Engelli olarak gördüğümüz bu çocuklarımıza fırsat ve imkân tanındığında neler yaptıkların hepimiz görüyoruz. Bu noktadan biz biriz aslında derken zihnimizdeki engelleri ortadan kaldırmaktır. Toplumu oluşturan insanların birbirlerine bakışta ortaya koydukları engelleri ortadan kaldırmak gibi bir hedefimiz var. En azından biz eğitim camiası olarak bu niyeti taşıyoruz” dedi. 

Konuşmaların ardından Piri Reis Ortaokul Müdür Yardımcısı Meral Yıldırım tarafından her iki projenin sunumu yapıldı. Bu projelerle toplumda dezavantajlı konumda bulunan engelli ve roman çocuklarının yaşama uyum sağlamaları ve istihdam edilmeleri hedefleniyor. 

Daha sonra engelli öğrencilerinde aralarında yer aldığı sema gösterileri ve Sukar Roman Dans gurubunun gösterisiyle program sona erdi.

İşte ağızları açıkta bırakan o gösteri..

Okuyucu Yorumları
Yorumunuz :

Sesli Chat
Kategori Listesi
Sayfalar
Son Eklenen Konular
Son Eklenen Yorumlar
Konu Etiketleri
Sistem Giris

Sitemizde Kamerali ve Sesli Sohbet Hizmeti Verilmektedir.Uyelerimiz ve Misafir Kullanicilarima Kamera ve Sesli Sohbet imkani Tamamiyle Ucretsizdir.Butun Kullanicilarimiza Hos Sohbetler Diliyoruz ...

Bilgi : info@nefespanel.com