SesliO.com

SesliO.Com
Siteye Giriş

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

Erdoğan’dan sert ve yumuşak güç vurgusu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım Burgazada Korveti’ni denize indirdi. Erdoğan konuşmasında önemli mesajlar verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Güçlü olmayan devletler yıkılıp gitmiştir. Osmanlı Devleti bunun en güzel örneğidir. Sert güç unsurlarıyla birlikte, yumuşak güç unsurlarına sahip olan devletler kalıcı izler bırakabilmiştir. Sert güç imkanlarını hafife almak felakete zemin hazırlamaktadır. Hiçbir ülke askeri alanda güçlü olmasam da olur diyemez. Ya da tam aksi de olmaz. İnce bir siyasetle harekete geçirmektir. İnsanların zihnine ve duygularına aynı anda hitap etmeyi başarmamız gerekiyor. Bir devlet gücü kem gözlere korku salarken, umudunu kendine bağlayanları da koruyabilmelidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Tersane Komutanlığı’nda düzenlenen Burgazada korvetinin denize indirilmesi ve Kınalıada korvetinin ilk kaynak törenine katıldı.

BİNALİ YILDIRIM: YERLİ VE MİLLİ KAYNAKLARA DAYANMAMIZ GEREKİR

Başbakan Binali Yıldırım’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Bu kadar emeğin sonucu, denize inmede yaşanacak bir aksaklık bu işçilerimiz, gemicilerimizin hiç istemediği bir iştir. Bu nedenle konuşmamı kısa tutmaya çalışacağım.

Güçlü ülke, güçlü orduyla mümkün. Ülkemizin bulunduğu konum itibariyle itibariyle güçlü olmasından başka çare yok. Etrafımız ateş çemberi. Birçok mazlum devlet bizden umut bekliyor. Savunma kabiliyetimizi geliştirmemiz yetmez, caydırıcılık kabiliyetimizi de geliştirmemiz gerek. Bunun için de yerli ve milli kaynaklara dayanmamız gerekir. Dışarıdan aldığımız her bir araç size çaresizlikle geri döner. ’74 çıkarma harekatında bunu gördük. 

Bu topraklarda var olmanın olmazsa olmaz şartı güçlü olmak, güçlü olmaya devam etmektir. Son 14 yıllık savunma sanayimizin kendine yeterliliği konusunda hatrı sayılır mesafe aldık. Yerli ve milli katkı oranımız yüzde 20’lerden yüzde 60’lara yükseldi. Bu bir aşamadır ama yeterli değildir. Türkiye’nin yerlileşme ve millileşme konularında yapacağı çok iş var. 

Son 14 yılda liderliğinizde savunma sanayisine 30 milyar dolar yatırım yapıldı. Genç mühendisken hatırlıyorum. Bu ve buna benzer gemiler Türkiye’nin gündeminde olmuş, 80’li yıllardaki projeler 2000’li yıllarda konuşulmaya devam etmiştir. Şimdi konuşmuyoruz yapıyoruz. Bize yakışan da budur. Bu eseri Deniz Kuvvetlerimize kazandıran emeği geçen herkesi kutluyorum.”

ERDOĞAN: BU SÜRECİ HIZLANDIRMAMIZ GEREKİYOR

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

“Savunma sanayi açısında çok önemli iki töreni bir arada gerçekleştiriyoruz. Burgazada Korveti’ni denize indireceğiz, Kınalıada Korveti’nin kaynak törenini yapacağız. 

Bunlar 8 gemiden oluşan MİLGEM projesinin 3. ve 4. gemilerini oluşturuyor. Başbakanlığım döneminde attığımız bu adımın neticelerini görmek mutluluk veriyor. Daha önce iki gemimizi bitirmiş, donanmamıza sunmuştuk. Bu gemilerimiz birçok tatbikatta donanmamızı temsil ettiler, göğsümüzü kabarttılar. Öncelikle iki projenin de hayırlı olmasını diliyorum. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Artık icra konseyinin başında başbakanımız gemi inşa mühendisi olarak bulunuyor. Çok daha seri olarak bu üretimleri yapmamız lazım. Bu imkana bu güce Türkiye sahip. Biz artık yüzde 60’la yetinemeyiz. En önemli adımlarımızdan birisi kendi gemilerimizdeki makineleri de üretmemiz suretiyle bu süreci hızlandırmamız gerekiyor. Burgazada’yı indiriyoruz. Arkadan Kınalıada’yı diğer arkadaşlarına yetiştirmemiz gerekiyor. 

SERT-YUMUŞAK GÜÇ UNSURLARI

Türkiye savunma sanayi alanında kendine yeter ülke olma yolunda ilerliyor. 30 Nisan’da Deniz Kuvvetlerimiz için tarihi nitelikli bir projenin adamını atmıştık. Anadolu’nun tamamlanmasıyla ülkemiz çok farklı bir lige yükselecek. Ülke güvenliğimiz açısından önemli olan bu projelerin sayısını artırmamız gerekir. Artık biz kendi uçak gemimizi yapacak hale geleceğiz. Türkiye kendi uçak gemisine de sahip olacak. İnanırsanız, azmederseniz başarırsınız. 

Video için tıklayınız

Tarih boyunca farklı medeniyet ve kültürlere evsahipliği yapmış bu bölge bir açık hava müzesidir. Anadolu’nun, Ortadoğu’nun tarihi okunmadan dünya tarihinin kavranması mümkün değildir. Bu topraklar aynı zamanda devletler mezarlığıdır. Güçlü olmayan devletler yıkılıp gitmiştir. Osmanlı Devleti bunun en güzel örneğidir. Sert güç unsurlarıyla birlikte, yumuşak güç unsurlarına sahip olan devletler kalıcı izler bırakabilmiştir. Sert güç imkanlarını hafife almak felakete zemin hazırlamaktadır. Hiçbir ülke askeri alanda güçlü olmasam da olur diyemez. Ya da tam aksi de olmaz. İnce bir siyasetle harekete geçirmektir. İnsanların zihnine ve duygularına aynı anda hitap etmeyi başarmamız gerekiyor. Bir devlet gücü kem gözlere korku salarken, umudunu kendine bağlayanları da koruyabilmelidir. 

“7 BİN 600 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ”

Türkiye 30 yılı aşkın bir süredir bölücü terör belasıyla başa çıkmaya çalışıyor. Çok farklı yöntemler denendi. Askeriyle, polisiyle, istihbaratçı ve korucusuyla canları pahasına teröristle mücadele etti. Siyasi irade ve hükümetler de üzerine düşenleri yapmanın peşinde oldu. Son bir yıl ise bu sürecin en kritik dönemini oluşturmaktadır. Halkın desteği de devletin yanında yer almıştır. 

2009 yılından itibaren farklı isimlerle hayata geçirdiğimiz reformlar sorunun kaynağının terör örgütü olduğunu gösterdi. Halkımız tarihi nitelikli yatırımları tecrübe etti. Terör örgütünün ise yokluk ve yoksulluk için çalıştığı iyice anlaşıldı. Güvenlik birimlerimizin ilk günden itibaren koordinasyon ve hukuk içinde yürüttüğü operasyonlar örgüte büyük darbe vurdu. Örgüt tarihinin en büyük hezimetini yaşadı. İcra edilen operasyonlar sonucunda 7 bin 600’ün üzerinde terörist etkisiz hale getirildi. Askerinden, polisine, istihbaratçısından, korucusuna kadar destan yazan güvenlik birimlerimize tebriklerimi iletiyorum. 

2002 yılında Türkiye savunma sanayinde yüzde 80’ler civarında dışa bağımlıydı. Bugün bu oranı yüzde 40’lar seviyesine düşürmüş durumdayız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.