- Sosyal Ağlar :
Sesimizi Dünya Alem Duysun!
SesliChat
SİTE DUYURULARI :
  • YORUMLARINIZI BEKLiYORUZ
SOSYAL PAYLASIM :
GSS primleri düşürülüyor

3 milyon kişinin Genel Sağlık Sigortası primi düşüyor. Aylık geliri brüt asgari ücretin üçte birinden fazla olanlar da 50 lira prim ödeyecek.

Genel Sağlık Sigortası primleri düşürülüyor. Aile geliri kaç lira olursa olsun işsizler primleri en alt limitten ödeyecek. Aylık ödemenin 50 lira olması planlanıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, gelire göre 65, 195 ve 395 lira olan Genel Sağlık Sigortası primlerinin tek kalem olarak belirleneceğini açıkladı.

Bu durumda aylık gerili brüt asgari ücretin üçte birinden fazla olan 3 milyona yakın kişi de 50 lira prim ödeyecek.

Hükümet daha önce de 3 milyon 700 bin gencin Genel Sağlık Sigortası prim borçlarını silmişti.

Bakan Soylu, Genel Sağlık Sigortası primleri için tahsilat oranının yüzde 6 olduğunu açıkladı. Soylu ‘Bu sürdürülebilir değil, yeni sistemle prim borcu olanların sayısını da azaltmayı hedefliyoruz’ dedi.

Daha önce aile geliri belirleme görevini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları yürütüyordu.

Üzerinde çalışılan yeni sistemde aile gelirini de Sosyal Güvenlik Kurumu belirleyecek.

Okuyucu Yorumları
Yorumunuz :

Sesli Chat
Kategori Listesi
Sayfalar
Son Eklenen Konular
Son Eklenen Yorumlar
Konu Etiketleri
Sistem Giris

Sitemizde Kamerali ve Sesli Sohbet Hizmeti Verilmektedir.Uyelerimiz ve Misafir Kullanicilarima Kamera ve Sesli Sohbet imkani Tamamiyle Ucretsizdir.Butun Kullanicilarimiza Hos Sohbetler Diliyoruz ...

Bilgi : info@nefespanel.com