SesliO.com

SesliO.Com
Siteye Giriş

Karşılıklı Sevgi ve Saygı Dayanışması içinde rahat ve samimi sohbetler etmek istiyorsanız ne bekliyorsunuz Hemen Sohbet'e

 
 
 
 
Ücretsiz konuş
Hızlı ve kolay Mobil SesliChat

Tüm dünya üzerinden farklı insanları bir araya getirmiş olan NefesPanel.com, sizlere ferah bir ortamda sohbet edebilme imkanı sunuyor. İnternet ortamında tam 5 yıldır kesintisiz hizmet veren, her daim kalite standartlarını maximum düzeyde tutmayı başarmış bir markadır N E F E S P A N E L . C O M Hemen Bağlan.

Sistem Hızı

Professional Mobil Pc Seslichat

Anlık Mesaj

Sohbet Odalarında Bir çok kullanıcı ile Aynı Anda hızlı ve kolay mesajlasma yöntemi

24 Saat Ddos Koruma

Ddos İle Tüm verilerimiz Korunmaktadır Dışardan Her türlü Saldırıya Karşılık vermektedir

Gereksimler

Speakychat Activex Denetimi Tek Seferlik Yüklemeniz ön görülür Önerilen Tarayıcı İnternet Exloprer

Veri Bilgileriniz

Sitemizê Kayıt Olan Her Kullanıcı için Ayrı Üyelik hesabı açılır ayrı veri bilgileri kayıt altına alınır.

Sohbet

Sorun yaşayan veya destek isteyen kullanıcılar için 7/24 destek imkanı sunmaktayız

Yönetim

Sitemizdê Yönetici ve Dizayn Gereksimlerini Yapacaklar için Başvuru

 
 
 
Speakychat

Speakychat Sohbet Sorunları

Tüm Sorunlarınızı Anlık Yardım imkanı mevcuttur..

Ban Sebebi Alan Her kullanıcı İletişim kısmından bizê Yazabilir Giriş sorunu için aynı sekilde iletişime geçmenizi öneririz Tiklayın
Merhaba Arkadaşlar Uzman Ekibimizle Sizlerin hizmetinizdeyi Sesli sohbet windows sürümlerin Tamamı Kolaylıkla ve hızlı bir şekilde Ses problemini ortadan kaldırıyoruz..
Xp Sistemli Bilgisayarlar Kolaylıkla Resimli Olarak sizê Detaylı Bir sekilde Nasıl yapılacağını Açıkladık ve bu linkê tiklayarak Tegrar göz atabilirsiniz..
 
 
 

\ NiCoLa / - \ Yönetim /

nefespanel.com Site Kurucu ve Site Sorumlusu

Tüm Hakkları NiCoLa Ait Olup Sitenin Tüm Aksi Gidişatlarla İlgilenen kişidir.

TeSLa Site Kurucu / Ceo

Sohbet Hakimiyeti Site Sorumlusu Tarafından Yönetilmektedir!

NiCoLaSite sorumlusu
 
 
 
 
Güncel & sohbet makaleleri

Sesli Blog

 
 
 
 
 
Bir sorun mu var?

İletişime geçmeyi dene?

İlk kez zarar açıkladı

Apple, 2016 yılının Mart ayı sonu itibarı ile geride bıraktığımız yılın ilk çeyreğine yönelik finans raporunu yayımladı.Verilere baktığımızda Apple’ın 2007’de satışa sunduğu ilk iPhone’dan bu yana geçen 8.5 yıllık sürede ilk kez yıldan yıla düşüş yaşadığını görüyoruz. Dahası iPhone öncesi dönemi de işin içine kattığımızda tarih 2003’e kadar geriliyor ki bu da 13 yıl demek! Teknoloji dünyası gibi her şeyin hızla değiştiği bir sektörde 13 yıl boyunca yükselmek gerçekten inanılmaz bir başarı.

Evet; önce teker teker bakalım sonra toplu değerlendirmeye geçelim:

2015’in ilk çeyreğinde toplam 61.2 milyon iPhone satışı gerçekleştiren Apple’ın bu çeyrekteki satış adeti 51.2 milyon olarak açıklandı ki bu %16.3’lük bir gerileme demek. Gerçi Wall Street’in beklentisi %20’lik bir gerileme ile 50.7 milyon satıştı ki bu bağlamda ehven-i şer yani kötünün iyisi olduğunu söyleyebiliriz. Buna karşın Wall Street’in $658’lik ortalama satış fiyatı tahmini $641 olarak gerçekleşti ki burada yatırımcılar açısından ciddi bir kayıp söz konusu. iPhone satışlarının Apple’ın kasasına olan katkısının $32.86 milyar olduğunu da not edelim bu vesileyle.

iPad’e baktığımızda da yine yıl bazlı %19’luk bir gerileme yaşandığını görüyoruz. Satılan toplam 10.25 milyon iPad’in (2015> 12.6 milyon) Apple’a getirisi $4.41 milyar olarak açıklandı.

Keza 4.03 milyon adet Mac satışı da yine yıl bazlı gerileme (4.56 milyon) anlamına geliyor ki bu bağlamda Apple’ın donanımsal bazda tam bir kayıp yaşadığını görüyoruz. Bu arada Apple Watch’a yönelik bir bilgi verilmediğinden orada işlerin nasıl seyrettiği belli değil.

Madalyonun gülen tarafında ise başını Apple Store uygulamaları ve Apple Müzik servisinin çektiği Hizmetler kanadında yaşanan artışın olduğunu görüyoruz ki, yazılım departmanının Apple’a $11.6 milyar kazandırdığını düşünürsek iPhone haricindeki tüm cihazların toplam getirisinden daha yüksek olduğu ortaya çıkıyor.

Tablo şu şekilde (parantez içi 2015’in ilk çeyreği)
 

  • Toplam Gelir: $50.55 milyar ($58 milyar)
  • Net Kâr: $10.52 milyar ($13.6 milyar)
  • Brüt Kâr: %38.4 (%40.8)
  • Hisse Başı Kâr: $1.90 ($2.33)
  • Toplam Nakit Rezervi: $233 milyar


Son olarak iPhone SE Nisan ayında satışa sunulduğundan bu rapora dahil edilmediğinin altını çizelim. Gerçi içinde bulunduğumuz ikinci çeyrekte de düşüşün sürmesi öngörülüyor. Tahminler 41-43 milyar dolar arası gelire işaret ediyor ki geçtiğimiz yıl aynı dönemde 50 milyar dolar gelir elde edilmişti.

Velhasıl mevcut tablodan hareketle kötü gidişatın iyi ihtimalle iPhone 7’nin çıkacağı son çeyreğe kadar süreceğine kesin gözüyle bakabiliriz. Dahası iPhone 7 beklendiği üzere 6S’in üzerine önemli bir yenilik katmazsa, ki tahminler bu yönde, Apple cepten yemeye devam edecek demektir!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2021. All Rights Reserved.