- Sosyal Ağlar :
Sesimizi Dünya Alem Duysun!
SesliChat
SİTE DUYURULARI :
  • YORUMLARINIZI BEKLiYORUZ
SOSYAL PAYLASIM :
Öğretmen Rotasyonları İptal Edildi

Aynı okulda en az 15 yıl görev yapan öğretmenlerin yer değiştirmeleri iptal edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı bir karar aldı, aynı okulda en az 8 yıl görev yapanların başka bir okulda görev yapmalarının eğitimin kalitesinin ve verimliliğinin arttırılması için doğru olacağına hükmetti. Bu karar eğitim açısından doğru bir karardı. Bakanlık, 8 yılda bir rotasyon uygulamasını sendikalarla ve ilgili öğretmen dernekleriyle istişare etti ve rotasyonunun 12 yıl olarak uygulanmasına karar verdi. 12 yıldan geriye doğru kademeli olarak 8 yıla indirilecek bir rotasyon uygulamasını ilan etti. Tam rotasyon uygulamasını ilan etme aşamasına gelmişken, rotasyonun aynı okulda 15 yıl ve daha fazla görev yapan öğretmenlere uygulanacağını duyurdu ve bu öğretmenlerin rotasyon başvurularını ve okul tercihlerini mebbis üzerinden aldı. Başvuru süresi 3 defa uzatıldı, rotasyonunun ilan edilmesi günü, 3 defa ertelendi. En nihayetinde, rotasyonunun iptal edildiği açıklandı. 

Bakan Nabi AVCI’nın çok da istemediği, Müsteşar Yusuf TEKİN’in ısrar ettiği rotasyon uygulaması başlamadan bitmiş oldu. Ömer Dinçer dönemi olsaydı, bu konu çok hızlı bir şekilde sonuca bağlanır ve Milli Eğitim açısından elzem bir uygulama olan rotasyon gerçekleşmiş olurdu. 

Rotasyon niçin iptal edildi? Akla 3 seçenek geliyor: 

1.Beceriksizlik

2.Ufukta Erken Seçimin Görülmesi

3.Ak Parti-CHP Hükümetini Pazarlıklarında Bir Jest Olarak

Sizce hangi ihtimal daha kuvvetli?

Milli Eğitim Bakan’ı Nabi Avcı’nın Konuyla İlgili Açıklaması: 

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1111167-bakan-nabi-avcidan-dershane-aciklamasi

Okuyucu Yorumları
Yorumunuz :

Sesli Chat
Kategori Listesi
Sayfalar
Son Eklenen Konular
Son Eklenen Yorumlar
Konu Etiketleri
Sistem Giris

Sitemizde Kamerali ve Sesli Sohbet Hizmeti Verilmektedir.Uyelerimiz ve Misafir Kullanicilarima Kamera ve Sesli Sohbet imkani Tamamiyle Ucretsizdir.Butun Kullanicilarimiza Hos Sohbetler Diliyoruz ...

Bilgi : info@nefespanel.com