- Sosyal Ağlar :
Sesimizi Dünya Alem Duysun!
SesliChat
SİTE DUYURULARI :
  • YORUMLARINIZI BEKLiYORUZ
SOSYAL PAYLASIM :
TÜSİAD’dan kayyumlara tepki

TÜSİAD, kayyum ataması ile ilgili suçlar listesinin genişletilmesine karşı olduğunu açıkladı.

Şirketlere kayyum atanmasına dayanak yapılan suçlar listesi yeni yargı paketiyle genişletildi.

Son olarak Cihan Haber Ajansı, Zaman Gazetesi ve Fatih Üniversitesi gibi FETÖ’nün kurumlarına kayyum atamaları yapılmıştı. TÜSİAD FETÖ’nun kurumlarına gelen kayyum atamalarından rahatsız oldu.

“TİCARET HAYATI VE ÖZEL MÜLKİYET AÇISINDAN RİSKLİ”

TÜSİAD, Danıştay ve Yargıtay’ın yapısında köklü değişiklikler öngören yasa tasarısının içinde yer alan tek maddeyle neredeyse tamamen değiştirilen kayyum uygulaması ile ilgili düzenlemenin, başta ticaret hayatı ve özel mülkiyet hakkı alanlarında olmak üzere doğurabileceği önemli riskler açısından yeniden değerlendirilmesine ihtiyaç olduğunu söyledi.

“KAYYUMA NEDEN OLACAK SUÇLAR LİSTESİ GENİŞLEMESİN”

TÜSİAD tarafından yapılan basın açıklamasında yeni yargı paketinin öngördüğü halde şirketlere kayyum atanmasına neden oluşturan suçlar listesinin ve kayyumun yetki alanının genişleyecek olmasına dair “Kayyum atamasına yönelik bu tip önemli ve ağır sonuçlar doğurabilecek bir düzenlemenin, ilgili düzenleyici otoriteler ve ilgili paydaşların aktif katılımı ile uzun ve titiz bir değerlendirme sürecinden geçerek hazırlanmış olmasının gerektiğini düşünmekteyiz” dendi.

Okuyucu Yorumları
Yorumunuz :

Sesli Chat
Kategori Listesi
Sayfalar
Son Eklenen Konular
Son Eklenen Yorumlar
Konu Etiketleri
Sistem Giris

Sitemizde Kamerali ve Sesli Sohbet Hizmeti Verilmektedir.Uyelerimiz ve Misafir Kullanicilarima Kamera ve Sesli Sohbet imkani Tamamiyle Ucretsizdir.Butun Kullanicilarimiza Hos Sohbetler Diliyoruz ...

Bilgi : info@nefespanel.com